Produkty, w których jest NAJWIĘCEJ TŁUSZCZU i ICH ZDROWE ZAMIENNIKI! Zbliża się lato – czego nie jeść na diecie?

2018.06.01 14:48 Kinga Gołąbek
brzuch, dieta, talia, fit (pixabay)

Moda na slim i fit to fakt. Każdy chce być szczupły, zdrowy i zadziwiać pięknym ciałem. Czego się wystrzegać? Jakie produkty lepiej omijać? Oto lista najbardziej tłuszczowych produktów i ich zamienników.

MASŁO – niewątpliwy faworyt jeśli chodzi o zawartość tłuszczu. Czym je zastąpić? Zamiast masła zawierającego szkodliwy tłuszcz można postawić na awokado. Dojrzałe awokado konsystencją przypomina masło, jest kremowe w smaku, a zamiast podwyższyć po prostu obniży nasz cholesterol. Awokado zawiera również witaminy z grupy B oraz C, E i A, a zawarty w nim potas reguluje ciśnienie krwi i wpływa na prawidłową pracę serca.

Awokado, Warzyw, Żywności, Zdrowe, Wegetariański(fot.:pixabay)

OLEJ – zamiast smażonych tłustych na oleju potraw warto przerzucić się na zdrowe, pozbawione panierki dania. Opcja saute z ziołami, pomidorowe sosy lub po prostu duszone mięsa i ryby bez ciężkiej panierki to doskonała opcja na letnie dni. 

Posiłek, Żywności, Kurczak, Sałatka, Zdrowe, Odżywianie(fot.:pixabay)

FRYTKI i CHIPSY – najbardziej kaloryczne są niewątpliwie te smażone na głębokim tłuszczu. Warto zamienić zwykłe mrożone frytki na oleju na zdrowe plastry batata, marchewki i buraka. Jak je przyrządzić? Najlepiej wstawić je do rozgrzanego piekarnika, posypać solą, pieprzem i ulubionymi ziołami, a po ostygnięciu zjeść zanurzone w jogurtowym deepie. Świetnie sprawdzą się również z dodatkiem świeżej sałatki.

Słodki Ziemniak, Ziemniak, Batat, Jeść, Zdrowy, Smaczny(fot.:pixabay)

SŁODYCZE – głównym składnikiem słodyczy jest czekolada, która zawiera 545 kcal i 31 gram tłuszczu w 100 gramach, do tego masę cukru i cholesterolu. Zbliża się lato więc kaloryczne słodycze mogą zastąpić nam niedrogie o tej porze sałatki owocowe lub zamarznięte smoothie jogurtowo-owocowe. 

Owocowe Smoothie, Truskawkowy Koktajl, Kiwi Koktajl(fot.:pixabay)

[Co się stanie kiedy PRZESTANIESZ NOSIĆ MAJTKI? – KLIKNIJ]

 

 

FOTO.: PixaBay