Sprawdzone i najlepsze NATURALNE LEKI na WYPADANIE WŁOSÓW! Przeczytaj koniecznie!

2018.01.12 11:13 Ziemomysł

Utrata włosów może być kłopotliwym problemem zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, i nie zawsze ma bezpośrednią odpowiedź.

Podczas gdy tracimy od 50 do 100 włosów dziennie jako część naturalnego cyklu wzrostu włosów, niektórzy ludzie stwierdzają, że tracą coraz więcej włosów w wyniku procesu starzenia się, niedoboru witamin, nadmiernego stylizowania lub efektu ubocznego niektórych leków. Gdy włosy znikną, może być trudno stymulować mieszki włosowe, aby rosły gęściej, nie ryzykując potencjalnych skutków ubocznych leków na receptę.

Jest wiele sposobów, aby utrzymać włosy w jak najlepszym stanie, na przykład poprzez regularne strzyżenie, aby uniknąć załamań i rozdwojonych końcówek, pozostawiając je w dobrej kondycji i zdrowiu oraz poprzez przyjmowanie naturalnych suplementów, które mogą potęgować wzrost nowych włosów.

Jak zatrzymać wypadanie włosów

Jeśli zauważysz, że twoje włosy stają się cieńsze i nie wiesz dlaczego, skonsultuj się z lekarzem, aby wykluczyć możliwość, że będzie to objaw jakichkolwiek podstawowych chorób, takich jak infekcje grzybicze skóry głowy lub problemy z tarczycą. Czasami to stres spowoduje wypadanie włosów, wypróbuj techniki relaksacyjne, takie jak medytacja lub ćwiczenia, aby się uspokoić i ukoić nerwy.

Niektórzy ludzie mogą mieć niedobór witamin i nawet o tym nie wiedzą – powszechne niedobory, które mogą powodować utratę włosów jako objaw, obejmują witaminy z grupy B, cynk, żelazo i biotynę. Możesz upewnić się, że Twoja dieta jest bogata w świeże owoce i warzywa zawierające witaminy z grupy B i cynk, żelazo i białka w postaci mięsa, jajek, orzechów i nasion. Alternatywnie, weź kilka suplementów diety, aby zwiększyć spożycie tych niezbędnych składników odżywczych.

Naturalne środki na wypadanie włosów

Zamiast uciekać się do drogich leków potencjalnie wywołujących efekt uboczny lub ekstremalnej miary operacji implantacji włosów, możesz wypróbować te naturalne suplementy, aby promować wzrost zdrowych włosów.

MSM : znany również jako metylo-sulfonylo-metan, MSM pomaga w produkcji keratyny, która jest niezbędna dla zdrowego wzrostu włosów. Zdrowe poziomy kolagenu są wymagane, aby włosy zachowały młodzieńczą siłę i integralność. Uważa się również, że pomaga naturalnie zwiększyć fazę wzrostu włosów.

Witaminy z grupy B : niedobór różnych witamin może powodować utratę włosów, szczególnie w przypadku witaminy B2, ryboflawiny i B5, także pantotenianu. Niedobory witaminy B6 (biotyna) są rzadkie, ale przyjmowanie suplementów biotyny może promować zdrowe paznokcie i wzrost włosów. Przyjmowanie suplementu B-kompleksowego, który obejmuje biotynę i witaminę B6, może wspierać zdrowy wzrost włosów poprzez zwiększenie krążenia skóry głowy i odmłodzenie mieszków włosowych.

Niezbędne kwasy tłuszczowe: Kwasy tłuszczowe z orzechów włoskich, siemię lniane, ryby i awokado są bardzo ważne dla zdrowych włosów. Omega 3 i 6 mogą pomóc w krążeniu krwi i wzroście komórek, które są ważne dla twoich mieszków włosowych. Jest również naturalnym źródłem nawilżenia skóry głowy i wspomaga pracę gruczołów łojowych odpowiedzialnych za żywienie mieszków włosowych. Niedobór kwasów tłuszczowych może prowadzić do suchej i łuszczącej się skóry, łupieżu, suchych, łamliwych włosów i ich znacznej utraty.

Żelazo : Niedobór żelaza jest znany jako niedokrwistość, która może powodować zmęczenie, osłabiony układ odpornościowy, utratę włosów, suche paznokcie i kołatanie serca. Kobiety w wieku rozrodczym są bardziej podatne na niedobór żelaza niż mężczyźni, najprawdopodobniej ze względu na utratę krwi spowodowaną miesiączką oraz zwiększone zapotrzebowanie na krew podczas ciąży.

Witamina C : Odgrywa ważną rolę w zdrowej pielęgnacji całego ciała, w tym w skóry i skóry głowy oraz pomaga organizmowi absorbować żelazo, które wspiera krążenie w mieszków włosowych, a zatem poprawia dostarczanie składników odżywczych potrzebnych do wzrostu włosów.

Wiele suplementów do pielęgnacji włosów łączy te składniki, aby promować wzrost włosów mocnych i zdrowych oraz zmniejszyć utratę włosów.

DBŹródło: simplysupplement.co.uk

Foto: pinterest.com