Pielęgnacja skóry przed SNEM – co zrobić żeby obudzić się piękniejszą!

2018.02.24 00:18 Xevin

Noc to świetny czas dla regeneracji skóry – intensywnie się wówczas regeneruje. Właśnie wtedy warto o nią szczególnie zadbać – głęboko wnikające kremy są w nocy dużo bardziej skuteczne niż w ciągu dnia. Jak zadbać o skórę nocą i obudzić się jeszcze piękniejszą?

Nocą bowiem procesy regeneracyjne są bardziej intensywne, wzrasta temperatura skóry i mikrokrążenie. Między godziną 1:00, a godziną 2:00 organizm pozbywa się wszelkich zanieczyszczeń, wyrzuca nagromadzone toksyny do układu limfatycznego. Skóra wchłania aktywne składniki kremów, włókna elastyczne regenerują się, a warstwa ochronna na powierzchni naskórka ulega odbudowaniu. Skóra wyrównuje też poziom wody w swoich tkankach. Około godziny 3:00 wzrasta ciśnienie i temperatura, a tkanki są dobrze dotlenione i bardziej elastyczne.

Jakie kosmetyki stosować na noc?

Intensywnie pracującej skórze powinnaś pomóc stosując preparaty maksymalnie bogate w substancje regenerujące, dotleniające, nawilżające. Skóra w godzinach snu skorzysta z nich w znacznie większym stopniu niż w ciągu dnia.

Kremy na noc powinny zawierać:

  • retinol: regeneruje naskórek, spłyca zmarszczki;
  • kwasy owocowe: likwidują przebarwienia, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny, odblokowują pory;
  • koenzym Q10: zwalcza wolne rodniki i ujędrnia skórę;
  • substancje dotleniające: zalecane przede wszystkim palaczkom, pobudzają przemianę materii;
  • witaminy: E, która zwalcza wolne rodniki. C, która przyspiesza syntezę komórkową.

Źródło : poradnikzdrowie.pl