Naturalny demakijaż – domowe sposoby!

2018.02.24 00:14 Xevin

Poznaj naturalne metody demakijażu – nie tylko go zmyją, ale także znacząco poprawią kondycję cery!

Naturalny demakijaż – metoda OCM

Oil Cleansing Method to metoda oczyszczania skóry za pomocą olejków. Może być wykorzystywana jako sposób na demakijaż lub rytuał oczyszczający. W OCM wykorzystuje się właściwości tłuszczu olejku rycynowego i wybranego oleju bazowego, które rozpuszczają brud. Metoda polecana jest do każdego typu skóry, chociaż niektóre osoby z cerą tłustą i cerą trądzikową skarżą się na to, że zwiększa błyszczenie. Jej zalety to wyjątkowa delikatność i samowystarczalność (często nie trzeba już używać kremu), a wada to czasochłonność.

Naturalny demakijaż – mydło z Aleppo

Mydło jest całkowicie roślinne, wykonane z naturalnych olejów, ale posiada właściwości klasycznego mydła chemicznego. Może być stosowane raz dziennie jako wieczorny demakijaż. Świetnie radzi sobie przy cerze trądzikowej i mocnym makijażu wieczorowym. Mydło należy spienić w dłoniach, umyć twarz pianą i zmyć letnią wodą.

 

Naturalny demakijaż – mydło Dudu-Osun

To afrykańskie mydło słynie z silnych właściwości oczyszczających i potrafi zmyć nawet wodoodporne kosmetyki. W jego skład wchodzi masło shea, aloes, kakaowiec, olej palmowy, miód i czerwone drzewo sandałowe. Dudu-Osun usuwa sebum i makijaż z całego dnia, a jednocześnie zmniejsza widoczność przebarwień. W przeciwieństwie do tradycyjnego mydła zamiast wrażenia ściągniętej skóry, pozostawia ją nawilżoną. Skórę należy umyć pianą, poczekać do wyschnięcia, a następnie zmyć ciepłą wodą.

Naturalny demakijaż – rękawica do demakijażu

Wynalazek o światowej sławie stworzony, aby zapewnić kobietom szybki i delikatny demakijaż. Rękawica wykorzystuje wyjątkowo cienkie mikrowłókna o kształcie ośmioramiennej gwiazdy, które w połączeniu z wodą zmywają makijaż. Podczas mycia mikrowłókna penetrują skórę, zbierając cząsteczki brudu, ale nie podrażniają przy tym naskórka, jak zwyczajny ręcznik. Rękawica do demakijażu nie wymaga użycia dodatkowych kosmetyków. Zużywa się po ok. 2, 3 miesiącach regularnego stosowania.Źródło : poradnikzdrowie.pl